885 N CARPENTER RD

TITUSVILLE, Florida 32796 · Brevard County · Parcel 21 3531-25-2-7

$37 840
Assessed Value
$115 060
Market Value
Annual Tax
$12 840
Taxable Value
Ownership
OwnerRiley John
Mailing Address885 N Carpenter RD Titusville FL 32796
Property Details
Year Built1959
Living Area1 296 sq ft
Lot Size6 098 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Just (Market) Value$115 060
Assessed Value$37 840
Exemptions-$25 000
Taxable Value$12 840